Abdurasulov Javlon Abdurayim o‘g‘li
Abdurasulov Javlon Abdurayim o‘g‘li — Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Xalqaro munosabatlar kafedrasida o‘qituvchi va tayanch doktorant. U 2013–2018 yillarda JIDU bakalavriatida tahsil olgan va 2021–2022 yillarda ushbu universitet magistraturasini tamomlagan. 2019–2020 yillarda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi qoshidagi Ta’lim sifatini baholash bo‘yicha xalqaro tadqiqotlarni amalga oshirish milliy markazining “Ilg‘or xalqaro tadqiqotlarni joriy etish” bo‘limida  bosh mutaxassis lavozimida faoliyat yuritgan.
2022–2024 yillarda JIDU Akademik boshqarmasi tarkibida ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘limida yetakchi mutaxassis, shuningdek, o‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i lavozimlarida faoliyat olib borgan. 2023 yildan buyon Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti tayanch doktoranti hisoblanadi.

Abdurasulov Javlon Abdurayimovich
Abdurasulov Javlon Abdurayimovich is a lecturer and doctoral candidate at the Department of International Relations of the University of World Economy and Diplomacy (UWED). He completed his bachelor’s degree at UWED in 2013–2018 and earned his master’s degree from the same university in 2021–2022. In 2019–2020, he worked as a chief specialist in the “Implementation of Advanced International Studies” department at the National Center for International Studies on Education Quality Assessment under the State Inspectorate for Education Quality Control of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
From 2022 to 2024, he served as a lead specialist in the Education Quality Control Department and as the head of the Academic Methodology Department within UWED’s Academic Affairs Administration. Since 2023, he has been a doctoral candidate at the University of World Economy and Diplomacy.