Axmedova Marfuaxon Rustamovna
1988 yilda O‘zbekiston Davlat Jahon Tillar Universiteti “Ingliz tili” fakultetini tamomlagan (yo‘nalish: Filologiya, mutaxassislik: Ingliz tili, diplom № 801249). 1998 yilda Ingliz tili kafedrasining katta o‘qituvchisi lavozimiga tayinlangan. 1995 yildan hozirgi kungacha Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya Universitetida katta o‘qituvchi va dotsent lavozimlarida faoliyat olib bormoqda.
Axmedova Marfuaxon Rustamovaning jami 30 ta ilmiy va o‘quv-uslubiy ishlari chop etilgan, jumladan 20 ta ilmiy maqola (shundan 4 tasi xorijiy jurnallarda), 16 ta respublika va xalqaro anjumanlar materiallari to‘plamlarida, shu jumladan xorijiy konferensiyalarda, 3 ta darslik va 3 ta o‘quv qo‘llanma.

Ахмедова Марфуахон Рустамовна
В 1988 году окончила факультет английского языка Узбекского государственного университета мировых языков (направление: филология, специальность: английский язык, диплом № 801249). В 1998 году была назначена на должность старшего преподавателя кафедры английского языка. С 1995 года по настоящее время работает старшим преподавателем и доцентoм Университете мировой экономики и дипломатии.
Ахмедова Марфуахон Рустамовна является автором 30 научных, учебных и учебно-методических работ, включая 20 научных статей (4 из них опубликованы в зарубежных журналах), 16 работ, представленных на республиканских и международных конференциях, в том числе зарубежных, а также 3 учебников и 3 учебных пособий.