Qodirxo’jayeva Dilnoza Bahtiyor qizi
Qodirxo‘jaeva D.B. JIDU ingliz tili kafedrasi o‘qituvchisi. O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining ingliz filologiyasi bakalavriatini tamomlagan va shu universitetning magistratura darajasini olgan.
2004 yilda UzDJTUda ingliz tili o‘qituvchisi lavozimida ish boshladi. 2011-yilda JIDUga taklif qilingan va hozirda Xalqaro munosabatlar fakultetida ingliz tili o‘qituvchisi bo‘lib ishlaydi. Xalqaro munosabatlar fakulteti 2-kurs talabalariga ingliz tilini o‘qitish metodikasi bo‘yicha 14 dan ortiq ilmiy nashrlari mavjud.

Кадырходжаева Дилноза Бахтияровна
Кадырходжаева Д. Б. является преподавателем кафедры английского языка, УМЭД. Окончила бакалавриат английской филологии в Узбекском государственном университете мировых языков, получила степень магистра в том же университете (УзГУМЯ).
В 2004 году начала работать преподавателем английского языка в УзГУМЯ. В 2011 году была приглашена в УМЭД и по настоящее время работает преподавателем английского языка на факультете международных отношений. Имеет более 14 научных публикаций по методике преподавания английского языка для студентов 2 курса факультета международных отношений.