Qodirxo’jayeva Dilnoza Bahtiyor qizi
Qodirxo‘jaeva D.B. JIDU ingliz tili kafedrasi o‘qituvchisi. O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining ingliz filologiyasi bakalavriatini tamomlagan va shu universitetning magistratura darajasini olgan.
2004 yilda UzDJTUda ingliz tili o‘qituvchisi lavozimida ish boshladi. 2011-yilda JIDUga taklif qilingan va hozirda Xalqaro munosabatlar fakultetida ingliz tili o‘qituvchisi bo‘lib ishlaydi. Xalqaro munosabatlar fakulteti 2-kurs talabalariga ingliz tilini o‘qitish metodikasi bo‘yicha 14 dan ortiq ilmiy nashrlari mavjud.

Kadyrkhodjayeva Dilnoza Bakhtiyarovna
Kadyrkhodjayeva D. B. is a teacher of the department of English language at UWED. Graduated with a bachelor’s degree in English philology at the Uzbek State University of World Languages, and received a master’s degree from the same university (UzSWL).
In 2004 she started working as an English language teacher at UzSWL.  In 2011 she was invited to UWED and currently works as an English language teacher at the faculty of international relations. Has more than 14 scientific publications on the methodology of teaching English to students of the 2nd year of the Faculty of International Relations.