Xudaykulova Sevara Saydakbarovna
Xudaykulova Sevara Saydakbarovna 2003-yilda O‘zbekiston Jahon Tillari Universitetini bakalavr darajasi bilan, 2009-yilda esa magistratura bosqichini tamomlagan. 2014-yildan boshlab hozirgi kungacha Uchinchi Jahon Iqtisodiyoti va Diplomatiya Universiteti (UWED) “Ingliz tili” kafedrasida o‘qituvchi sifatida faoliyat yuritmoqda.
2015-yil iyun oyida O‘zbekiston Davlat Jahon Tillari Universiteti qoshidagi 144 soatlik va 2024-yilda 244 soatlik malaka oshirish kurslarini muvaffaqiyatli tamomlagan. Shuningdek, 2016–2017-yillarda Toshkent Vestminster Universitetining PG Cert “Oliy ta’limda o‘qitish va o‘rganish” yo‘nalishida tahsil olib, o‘rgangan bilimlarini muvaffaqiyatli amalda qo‘llagan.
Xudaykulova S.S. kafedrada talabalar uchun amaliy darslarni olib boradi. Darslarni yangi pedagogik texnologiyalar va zamonaviy uslublar asosida tashkil etadi. O‘qituvchi sifatida u o‘quv jarayonini to‘g‘ri yo‘lga qo‘yish va uni samarali ta’minlash uchun kafedra professor-o‘qituvchilari va talabalar bilan doimiy ishlaydi.
Uning o‘qitish tajribasi ESP, EFL, biznes ingliz tili va akademik yozish sohalarini qamrab oladi. Shuningdek, u kafedraning birinchi kurs talabalari uchun kurs koordinatori sifatida ishlaydi va talabalarning o‘qishini tashkil etish hamda darajalariga ko‘ra guruhlarga taqsimlash jarayonini boshqaradi.

Худайкулова Севара Сайдакбаровна
Худайкулова Севара Сайдакбаровна была принята в УМЭД на должность преподавателя на кафедру английского языка в 2014г. С 2014 года по сегодняшней день работает на кафедре английского языка факультета МЭО.
С 2003 по 2007 году училась в бакалавре и успешно закончила на красный диплом. В 2007 году поступила в магистратуру в УзГУМЯ по направлению «лингвистика». В 2009 году успешно закончила магистратуру.
Кроме того, в июне 2015 года при университете Мировых языков проходила 144 часовые курсы повышения квалификации преподавателей английского языка вузов по программе Минвуза Республики Узбекистан.
Также, Худайкулова С. Св 2016-2017 гг. обучилась в Ташкентском Вестминстерском Университете, по направлению PGCert «TeachingandLearninginHigherEducation» и благополучно использовала этот опыт на занятиях.
Худайкулова С.Сактивно участвует в общественной жизни. Её преподавательский опыт охватывает ESP, EFL, деловое и академическое письмо. Она выполняет роль координатора курса для студентов первого курса факультета и отвечает за организацию учебного процесса на кафедре.