Razakova Munira Turayevna
Razakova Munira Turayevna 2008 yildan buyon JIDU talabalariga xalqaro munosabatlar va siyosatshunoslik uchun ingliz tili, biznes ingliz tili va umumiy ingliz tilidan dars berish tajribasiga ega boʻlgan katta oʻqituvchisi. Razakova M.T.Tarjima nazariyasi va amaliyoti fanlari magistri, Oʻz DJTU, (2008).
Razakova M.T. Londonda,Buyuk Britaniya CELTA(Cambridge Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) dasturini muvaffaqiyatli tamomlagan, 2022. M.Razakova Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universitetini tamomlagan (TXVU, O‘qitish va o‘qitish bo‘yicha magistratura sertifikati, 2016-2017)
Razakova M.T. 2019 yilda Tokioda, Yaponiya Moliya vazirligida Markaziy Osiyo mamlakatlari va Kavkaz boʻyicha xalqaro amaliyotda Bank-moliya akademiyasi talabalari uchun ingliz tili boʻyicha maslahatchi sifatida ishtirok etgan.
Razakova M.T. Iqtisodiyot va Moliya vazirligi huzuridagi Soliq qo‘mitasida Xalqaro soliq munosabatlari boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari lavozimida hujjatlarini tarjima qilish, maslahatlar berish va Xalqaro tashkilotlar (WB, KPMG, TIKA) vakillari bilan onlayn uchrashuvlar tashkil etish bo‘yicha tajribaga ega,(2020).

Razakova Munira Turaevna
Munira Razakova is a Senior  English Language Teacher with an  experience in teaching English for International Relations and Political Science, Business English, and General English to  students since 2008 in UWED. She is Master of Science in Theory and practice of translation, Uzbek State World Languages University(2008).
M.Razakova is a successful CELTA graduate in London, UK (Cambridge Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages, 2022.) M.Razakova graduated from Westminster International University in Tashkent (WIUT, Post Graduate Certificate in Teaching and Learning, 2016-2017)
In 2019 Munira Razakova participated in the International internship for Central Asian  Countries and Caucasus in the Ministry of Finance of Japan in Tokyo as an English language advisor and consultant for students of Banking and Finance Academy.
M.Razakova has  got an experience as a Deputy Head of International Tax Relations Division in supervising department, translating documents, consulting and organizing online meetings with representatives of International Organizations(WB,KPMG,TIKA) in the Tax Committee under the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan (2020).