Razakova Munira Turayevna
Razakova Munira Turayevna 2008 yildan buyon JIDU talabalariga xalqaro munosabatlar va siyosatshunoslik uchun ingliz tili, biznes ingliz tili va umumiy ingliz tilidan dars berish tajribasiga ega boʻlgan katta oʻqituvchisi. Razakova M.T.Tarjima nazariyasi va amaliyoti fanlari magistri, Oʻz DJTU, (2008).
Razakova M.T. Londonda,Buyuk Britaniya CELTA(Cambridge Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) dasturini muvaffaqiyatli tamomlagan, 2022. M.Razakova Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universitetini tamomlagan (TXVU, O‘qitish va o‘qitish bo‘yicha magistratura sertifikati, 2016-2017)
Razakova M.T. 2019 yilda Tokioda, Yaponiya Moliya vazirligida Markaziy Osiyo mamlakatlari va Kavkaz boʻyicha xalqaro amaliyotda Bank-moliya akademiyasi talabalari uchun ingliz tili boʻyicha maslahatchi sifatida ishtirok etgan.
Razakova M.T. Iqtisodiyot va Moliya vazirligi huzuridagi Soliq qo‘mitasida Xalqaro soliq munosabatlari boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari lavozimida hujjatlarini tarjima qilish, maslahatlar berish va Xalqaro tashkilotlar (WB, KPMG, TIKA) vakillari bilan onlayn uchrashuvlar tashkil etish bo‘yicha tajribaga ega,(2020).

Разакова Мунира Тураевна
Разакова М.Т. является старшим преподавателем кафедры английского языка с опытом преподавания английского языка для международных отношений и политологии, делового английского студентам УМЭД c 2008 года.
Разакова М.Т. является магистром теории и практики перевода (УзГУМЯ ,2008 г.) В 2022 году Разакова М.Т. успешно окончила международный курс для преподавателей английского CELTA (Cambridge Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages) в Лондоне, Великобритания.
В 2019 году Разакова М.Т приняла участие в Международной стажировке по странам Центральной Азии и Кавказа в Министерстве финансов Японии в Токио в качестве консультанта по английскому языку для студентов Банковско-финансовой академии. В 2017 году Разакова М.Т. окончила Международный Вестминстерский университет в Ташкенте (WIUT, Post Graduate Certificate in Teaching and Learning)
Разакова М.Т. имеет опыт работы заместителем начальника отдела международных налоговых отношений в сфере консультирования и организации онлайн-встреч с представителями международных организаций (WB,KPMG,TIKA), а так же перевод документов в Государственном Налоговом Кoмитете (2020).