Akmalova Zulfiya Nigmatullayevna
Akmalova Zulfiya Nigmatullayevna 2007-yildan beri Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida ingliz tili o‘qituvchisi, 2019-yildan esa ingliz tili katta o‘qituvchisi sifatida faoliyat yuritadi. U 2007-yilda bakalavr, 2009-yilda O‘zbekiston Davlat Jahon Tillar universitetining “Ingliz filologiyasi” yo‘nalishi bo‘yicha magistr darajasini, 2017-yilda esa Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universitetining “Postgraduate Certificate in Teaching and Learning” magistr darajasini tamomlagan.
Zulfiya Nigmatullayevna o‘quv jarayonida o‘quv-uslubiy materiallardan samarali foydalanishi, madaniy-ma’rifiy tadbirlarda ishtiroki, universitetning turli jamoat ishlarida faol qatnashishi bilan ajralib turadi. Shuningdek, u Davlat test markazida ekspert sifatida ham faoliyat yuritadi.

Akmalova Zulfiya Nigmatullaevna
Akmalova Zulfiya Nigmatullaevna has worked as an English language teacher at the University of World Economy and Diplomacy since 2007, and from 2019 - as a senior teacher of English Language. She graduated with a bachelor's degree in 2007, in 2009 with a master's degree in the faculty of "English Philology" from the Uzbek State World Languages University, and in 2017 with a postgraduate degree in "Postgraduate Certificate in Teaching and Learning" from the Westminster International University in Tashkent.
Zulfiya Nigmatullaevna is distinguished by the effective use of teaching and methodological materials in the educational process, participation in cultural and academic events, and active participation in various university events. She also works as an expert at the State Test Center.