Akmalova Zulfiya Nigmatullayevna
Akmalova Zulfiya Nigmatullayevna 2007-yildan beri Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida ingliz tili o‘qituvchisi, 2019-yildan esa ingliz tili katta o‘qituvchisi sifatida faoliyat yuritadi. U 2007-yilda bakalavr, 2009-yilda O‘zbekiston Davlat Jahon Tillar universitetining “Ingliz filologiyasi” yo‘nalishi bo‘yicha magistr darajasini, 2017-yilda esa Toshkentdagi Xalqaro Vestminster universitetining “Postgraduate Certificate in Teaching and Learning” magistr darajasini tamomlagan.
Zulfiya Nigmatullayevna o‘quv jarayonida o‘quv-uslubiy materiallardan samarali foydalanishi, madaniy-ma’rifiy tadbirlarda ishtiroki, universitetning turli jamoat ishlarida faol qatnashishi bilan ajralib turadi. Shuningdek, u Davlat test markazida ekspert sifatida ham faoliyat yuritadi.

Акмалова Зульфия Нигматуллаевна
Акмалова Зульфия Нигматуллаевна работает преподавателем английского языка в Университете Мировой Экономики и Дипломатии с 2007 года, а с 2019 года – старшим преподавателем английского языка. Окончила в 2007 году степень бакалавра, в 2009 году степень магистра «Английской филологии» Узбекского Государственного университета Мировых Языков, а в 2017 году степень магистра «Postgraduate Certificate in Teaching and Learning» международного Вестминстерского университета в Ташкенте.
Зульфию Нигматуллаевну отличает эффективное использование учебно-методических материалов в учебном процессе, участие в культурно-просветительских мероприятиях, активное участие в различных общественных работах университета. Также она работает экспертом в Государственном Тестовым центре.