Allaberganova Dilfuza Ilyasovna
Allaberganova Dilfuza Ilyasovna 2014-yildan buyon Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining ingliz tili kafedrasida o‘qituvchi bo‘lib faoliyat yuritadi. U 1998-yilda Urganch davlat universitetini “Ingliz tili” mutaxassisligi bo‘yicha tamomlagan.
Dilfuza Ilyasovna o‘quv jarayonida samarali o‘quv-uslubiy materiallardan faol foydalanadi, madaniy-ma’rifiy tadbirlarda, shuningdek, universitetning turli jamoat ishlarida ishtirok etadi.
Allaberganova Dilfuza Ilyasovna o‘quv jarayonida yuqori akademik natijalarga erishishga katta e’tibor qaratadi va talabalarning shaxsiy rivojlanishiga hissa qo‘shadi. U muhokamalarda o‘z fikrini aniq bayon qila olishi va auditoriyani ishontira olish qobiliyati bilan tanilgan bo‘lib, bu uning obro‘sini sezilarli darajada oshirgan.
Shu vaqtgacha u qator xorijdagi nufuzli universitetlarda o‘z malakasini oshirgan. Belgiyada va Daniyada Erasmus Mundus loyihasi doirasida tajriba almashish dasturida qatnashgan. Ilmiy faoliyati doirasida esa Rossiyaning Moskva davlat universiteti qoshidagi Yuqori tarjima maktabining “Didactics of Translation/Interpretation” kursida tinglovchi sifatida ham ishtirok etgan.

Allaberganova Dilfuza Ilyasovna
Allaberganova Dilfuza Ilyasovna has been working as a teacher at the English Department of the University of World Economy and Diplomacy since 2014. In 1998, she graduated from Urgench State University with a degree in English.
Dilfuza Ilyasovna actively incorporates effective teaching materials in the educational process, participates in cultural and educational events, as well as in various public events of the university.
Allaberganova Dilfuza Ilyasovna pays great attention to achieving high academic results in the educational process and promotes the personal development of students. She is known for her ability to clearly express her thoughts during discussions and convince the audience, which has significantly increased her authority.
Prior to this, she took part in Professional development courses in a number of prestigious foreign universities. She participated in the Erasmus Mundus project on the exchange program in Belgium and Denmark. She also participated in  “Didactics of Translation/Interpretation”  course of the Higher School of Translation and Interpretation of the Moscow State University, Russia.