Allaberganova Dilfuza Ilyasovna
Allaberganova Dilfuza Ilyasovna 2014-yildan buyon Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining ingliz tili kafedrasida o‘qituvchi bo‘lib faoliyat yuritadi. U 1998-yilda Urganch davlat universitetini “Ingliz tili” mutaxassisligi bo‘yicha tamomlagan.
Dilfuza Ilyasovna o‘quv jarayonida samarali o‘quv-uslubiy materiallardan faol foydalanadi, madaniy-ma’rifiy tadbirlarda, shuningdek, universitetning turli jamoat ishlarida ishtirok etadi.
Allaberganova Dilfuza Ilyasovna o‘quv jarayonida yuqori akademik natijalarga erishishga katta e’tibor qaratadi va talabalarning shaxsiy rivojlanishiga hissa qo‘shadi. U muhokamalarda o‘z fikrini aniq bayon qila olishi va auditoriyani ishontira olish qobiliyati bilan tanilgan bo‘lib, bu uning obro‘sini sezilarli darajada oshirgan.
Shu vaqtgacha u qator xorijdagi nufuzli universitetlarda o‘z malakasini oshirgan. Belgiyada va Daniyada Erasmus Mundus loyihasi doirasida tajriba almashish dasturida qatnashgan. Ilmiy faoliyati doirasida esa Rossiyaning Moskva davlat universiteti qoshidagi Yuqori tarjima maktabining “Didactics of Translation/Interpretation” kursida tinglovchi sifatida ham ishtirok etgan.

Аллаберганова Дильфуза Ильясовна
Аллаберганова Дильфуза Ильясовна работает  преподавателем кафедры английского языка  Университета мировой экономики и дипломатии с 2014 года. В 1998 году окончила Ургенческий государственный университет по специальности английский язык.
Дильфузу Ильясовну активно использует  эффективных учебно-методических материалов в учебном процессе, участвует  в культурно-просветительских мероприятиях а также  в различных общественных работах университета.
Аллаберганова Дилфуза Ильясовна уделяет большое внимание достижению высоких академических результатов в учебном процессе и способствует личностному развитию студентов. Она известна своей способностью ясно излагать свои мысли на обсуждениях и убеждать аудиторию, что значительно повысило её авторитет.
До этого она повышала свою квалификацию в ряде зарубежных престижных университетов. Участвовала в проекте Erasmus Mundus  по программе обмена опытов в Бельгии и Дании. По научной работе она также участвовала, будучи слушателем курса “Didactics of Translation/Interpretation” Высшей школы перевода Московского государственного университета России.