Sekerova Aygul Shadiyarovna
Sekerova A.Sh. ingliz tili kafedrasi katta o‘qituvchisi, JIDU. U O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining ingliz filologiyasi bakalavriatini tamomlagan va shu universitetning (UzDJTU) magistratura darajasini olgan. 2002 yilda UzDJTUda ingliz tili o‘qituvchisi lavozimida ish boshladi. 2005-yilda JIDUga taklif qilingan va hozirda Xalqaro munosabatlar fakultetida ingliz tili o‘qituvchisi bo‘lib ishlaydi.
JIDUda sinхron tarjimonlarni tayyorlash markazida sinxron tarjimon o‘qituvchisi bo‘lib ishlagan. Oygul Sekerova “Iste’dod” Prezident jamg‘armasi grantini qo‘lga kiritdi va Xitoyning Shanxay universitetiga malaka oshirish uchun yuborildi. Shuningdek, u Moskvaga MGIMOga bir necha marta sinxron tarjima orqali xizmat safarlariga yuborilgan.
Sekerova A. MGIMO va Gubkin nomidagi neft va gaz universiteti kabi universitetlarda ingliz tili oʻqituvchisi sifatida ishlagan. Ingliz tilini oʻqitish metodikasi boʻyicha 14 dan ortiq ilmiy nashrlari bor, Xalqaro munosabatlar fakulteti 2-kurs talabalari uchun ESP boʻyicha 2 ta o'quv qo'llanma chop etilgan, va 1 griff olgan. Hozirda siyosatshunoslik talabalari uchun ingliz tili darsligi ustida ishlamoqda, shuningdek, “IAIS Volunteers” loyihasida ishtirok etmoqda.

Секерова Айгуль Шадировна
Секерова А.Ш. является старшим преподавателем кафедры английского языка, УМЭД. Окончила бакалавриат английской филологии в Узбекском государственном университете мировых языков, получила степень магистра в том же университете (УзГУМЯ).
В 2002 году начала работать преподавателем английского языка в УзГУМЯ. В 2005 году была приглашена в УМЭД и по настоящее время работает преподавателем английского языка на факультете международных отношений. В УМЭД работала преподавателем синхронного перевода в Центре подготовки синхронных переводчиков. Айгуль Секерова выиграла грант Президентского фонда «Истедод» и была направлена на повышение квалификации в Шанхайский университет, Китай. Так же не однократно была направлена в командировку в Москву в МГИМО по линии синхронного перевода и преподавания английского языка. Секерова А. работала в таких ВУЗах как МГИМО и Университете нефти и газа имени Губкина преподавателем английского языка. Имеет более 14 научных публикаций по методике преподавания английского языка, выпустила 2 учебных пособия по ESP, для студентов 2 курса факультета международных отношений. В настоящее время работает над учебником английского языка для студентов-политологов, а также участвует в проекте «Волонтеры IAIS».