BOG'LANISH: dsoliyev@uwed.uz
2019-yilda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining “Xalqaro huquq” fakulteti “Yurisprudensiya” ixtisosligi bo‘yicha bakalavrni tamomlagan. 2021-yil ADA Universitetining “Davlat boshqaruvi” yo‘nalishi bo‘yicha magistraturani tamomlagan.
2021-yilda “Davlat qurilishi va huquq” kafedrasida o‘qituvchilik faoliyatini boshlagan va 2024-yildan “Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari” kafedrasida katta o‘qituvchi sifatida ishlab kelmoqda. Hozirgi kunda Xalqaro huquq fakultetining “Xalqaro huquq va ommaviy huquq fanlari” kafedrasida o‘qituvchilik va ilmiy tadqiqot faoliyati bilan shug‘ullanadi.

CONTACTS: dsoliyev@uwed.uz
In 2019, he graduated with a bachelor's degree Jurisprudence from the Faculty of International Law of the University of World Economy and Diplomacy. In 2021, he completed the master’s degree MPA in ADA University.
In 2021, he began teaching career in the Department of State Building and Law, and since 2024 he has been working as a senior teacher in the Department of International Law and Public Law Disciplines. Currently, he teaches and conducts research in the Department of International Law and Public Law Disciplines, within the Faculty of International Law