Xalqaro munosabatlar va zamonaviy siyosiy jarayonlar
Dilnora Tursunova Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” kafedrasi o‘qituvchisi. Xalqaro munosabatlar tarixi, Diplomatiya asoslari va Xalqaro tashkilotlar va Ichki va Tashqi siyosat fanlaridan seminar darslarni olib boradi. 2025-yilda u JIDUda magistratura darajasini tamomladi va “Markaziy Osiyo identitetini shakllantirishda medianing taʼsiri” mavzusiga eʼtibor qaratgan holda magistrlik dissertatsiyasini aʼlo darajada himoya qildi. Shuningdek, Dilnora Toshkentdagi Webster Universitetida Xalqaro munosabatlar yo‘nalishida bakalavr darajasini Media tadqiqotlari minor yo‘nalishi bilan birgalikda 2024-yilda imtiyozli diplom bilan tamomlagan.
Dilnora Tursunova — yosh ayollarni rivojlantirishga yo‘naltirilgan Girls United loyihasining asoschisi va koordinatori. U ilgari AQSh Elchixonasi huzuridagi USAIDda amaliyot o‘tagan bo‘lib, kommunikatsiya va iqtisodiy o‘sish yo‘nalishlarida faol ishlagan.
Uning ilmiy qiziqishlari: Markaziy Osiyo, xalqaro hamkorlik, gender tengligi, media va diplomatiya, hamda yoshlarning global boshqaruvdagi roli.

Турсунова Дильнора Рахматжон кизи
Дильнора Турсунова — преподаватель кафедры «Международные отношения» Университета мировой экономики и дипломатии.
Она ведёт семинарские занятия по дисциплинам: История международных отношений, Основы дипломатии, Международные организации, Внутренняя и внешняя политика.
В 2025 году она получила степень магистра в Университете мировой экономики и дипломатии, успешно защитив диссертацию на тему: «Влияние медиа на формирование центральноазиатской идентичности».
Ранее, в 2024 году, Дильнора с отличием окончила Университет Вебстера в Ташкенте, получив степень бакалавра по направлению Международные отношения с дополнительной специализацией (minor) по Медиаисследованиям.
Дильнора Турсунова является основательницей и координатором молодежного проекта Girls United, направленного на профессиональное развитие и поддержку молодых женщин. Ранее она проходила стажировку в Агентстве США по международному развитию (USAID) при Посольстве США в Узбекистане, где работала в направлениях коммуникаций и экономического роста.
Сфера её научных интересов включает: Центральную Азию, международное сотрудничество, гендерное равенство, медиа и дипломатию, а также роль молодежи в глобальном управлении.