Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga Qozog‘iston delegatsiyasi tashrif buyurdi
30-aprel kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Prezident vazifasini bajaruvchi Ilesanmi Adesida boshchiligidagi Nazarboyev universitet delegatsiyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Mehmonlarni Oliy Majlis Senati Raisining birinchi o‘rinbosari, JIDU rektori Sodiq Safoyev kutib oldi.
Suhbat chog‘ida qo‘shma ta’lim dasturlari, talabalar va o‘qituvchilar almashinuvi, qo‘shma ilmiy tadqiqotlar va strategik hamkorlik kabi tomonlarni qiziqtirgan qator masalalar muhokama qilindi.
I.Adesida JIDU bilan uzoq muddatli va samarali hamkorlikni rivojlantirishdan manfaatdorligini bildirdi.
O‘z navbatida S.Safoyev qo‘shma sheriklik mamlakatlar o‘rtasida bilim, tajriba almashish va aloqalarni mustahkamlashga xizmat qilishini ta’kidladi.

Университет мировой экономики и дипломатии посетила делегация Казахстана
30 апреля в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с делегацией Назарбаев Университета во главе с и.о. президента Илесанми Адесида.
Гостей встретил первый заместитель председателя Сената Олий Мажлиса, ректор УМЭД Содык Сафоев.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, представляющих взаимных интересов, таких как совместные образовательные программы, обмен студентами и преподавателями, совместные научные исследования и стратегическое партнерство.
И.Адесида выразил заинтересованность в развитии долгосрочного и плодотворного сотрудничества с УМЭД.
В свою очередь, С.Сафоев отметил, что совместное партнерство будет способствовать обмену знаниями, опытом и укреплению связей между странами.