Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchilariga diplomlarni tantanali topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yil Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2022-2023-o‘quv yilida “Xalqaro huquq”, “Tashqi iqtisodiy faoliyat”, “Xalqaro iqtisod va menejment”, “Xalqaro tijorat huquqi”, “Amaliy siyosatshunoslik” va “Xalqaro munosabatlar va jahon siyosati” mutaxassisliklari bo‘yicha bitirgan magistrlarga diplom taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda JIDU rahbariyati, professor-o‘qituvchilari, magistrantlar hamda ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Tadbir davomida JIDU magistratura faoliyati va magistrlar hayotiga oid esdalik lavhalari namoyish etildi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor O.Yusufjonov tabrik so‘zi bilan ochib, o‘quv yilidagi eng muhim natijalar va magistrantlarning erishgan yutuqlarini qayd etdi. Magistrlarga kelajakdagi shaxsiy va professional hayotida muvaffaqiyatlar tiladi.
Magistrlar va ularning ota-onalari JIDU jamoasiga o‘z minnatdorchiliklarini bildirib, ushbu universitetda tahsil olish bitiruvchilar hayotida qimmatli va muhim bosqich bo‘lib qolishini, ularning shaxsini shakllantirishda ulkan o‘rin tutishini ta’kidladilar.

В Университете мировой экономики и дипломатии состоялась торжественная церемония вручения дипломов выпускникам
В Университете Мировой Экономики и Дипломатии текущего года состоялось вручение дипломов магистрам, окончившим обучение в 2022/2023 учебном году по специальностям «Международное право», «Внешнеэкономическая деятельность» «Международная экономика и менеджмена», «Международное коммерческое право», «Практическая политология» и «Международные отношения и мировая политика».
В мероприятии приняли участие руководство УМЭД, профессорско-преподавательский состав, магистры и их родители.
В ходе мероприятия продемонстрированы памятные видеоролики о деятельности магистратуры УМЭД и жизни магистров.
Мероприятие открыл первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе приветственным словом О.Юсуфжанов, в котором он отметил наиболее важные результаты учебного года и достижения магистров. Пожелав магистрам успехов в дальнейшей личной и профессиональной жизни.
Магистры и их родители выразили благодарность коллективу УМЭД и отметили, что учеба в этом университете останется ценным и важным этапом жизни выпускников, сыгравшим огромную роль в становлении их личности.