Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchilariga diplomlarni tantanali topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi
Joriy yil Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2022-2023-o‘quv yilida “Xalqaro huquq”, “Tashqi iqtisodiy faoliyat”, “Xalqaro iqtisod va menejment”, “Xalqaro tijorat huquqi”, “Amaliy siyosatshunoslik” va “Xalqaro munosabatlar va jahon siyosati” mutaxassisliklari bo‘yicha bitirgan magistrlarga diplom taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda JIDU rahbariyati, professor-o‘qituvchilari, magistrantlar hamda ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
Tadbir davomida JIDU magistratura faoliyati va magistrlar hayotiga oid esdalik lavhalari namoyish etildi.
Tadbirni Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor O.Yusufjonov tabrik so‘zi bilan ochib, o‘quv yilidagi eng muhim natijalar va magistrantlarning erishgan yutuqlarini qayd etdi. Magistrlarga kelajakdagi shaxsiy va professional hayotida muvaffaqiyatlar tiladi.
Magistrlar va ularning ota-onalari JIDU jamoasiga o‘z minnatdorchiliklarini bildirib, ushbu universitetda tahsil olish bitiruvchilar hayotida qimmatli va muhim bosqich bo‘lib qolishini, ularning shaxsini shakllantirishda ulkan o‘rin tutishini ta’kidladilar.

The solemn ceremony of presenting diplomas to graduates was held at the University of World Economy and Diplomacy
This year at the University of World Economy and Diplomacy the solemn event of presenting diplomas to the masters students of the academic year 2022/2023 was held. Students graduated in the following specialties: International Law, Foreign Economic Activity, International Economics and Management, International Commercial Law, Practical Political Science and International Relations and World Politics.
The event was attended by the administration of the UWED, faculty, graduates and their parents.
During the event, commemorative videos about the activities held at the university and student life was shown.
The welcoming speech was given by the First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work O. Yusufjanov. He provided information about the most important results of the academic year and the achievements of the graduates, wished them success in their personal and professional lives.
Graduates and their parents expressed their gratitude to the UWED staff and noted that studying at this university will remain a valuable and important stage in their lives, which played a huge role in the development of their personality.